WE ARE PROUD
TO BE UKRAINIAN

Україна – найбільша країна в Європі. Країна вільних поглядів, свободи, багатої культури та історії,
батьківщина всесвітньо відомих людей.

Хочете дізнатись більше про минуле та сьогодення України? На цій сторінці ви знайдете цікаві факти,
які допоможуть вам пізнати сучасну Україну.

#standwithukraine
img
img
Україна є потужною аграрною державою

№1 в Європі за площею орних земель.

№3 у світі за площею чорнозему (25% світового обсягу)

На території України зосереджено 1/4 світових запасів чорнозему. Саме завдяки родючим землям Україна може задовольнити продовольчі потреби 600 мільйонів людей ( населення Європи 746,4 мільйони).

№1 у світі за експортом соняшнику та соняшникової олії

№2 у світі з виробництва ячменю та №4 за експортом ячменю

№3 за величиною виробник і №4 за величиною експортер кукурудзи у світі

№4 світовий виробник картоплі

№5 за величиною виробник жита в світі

№5 у світі за виробництвом бджіл

№8 у світі за експортом пшениці

№9 місце у світі за виробництвом курячих яєць

№16 у світі за експортом сиру

img
img
img
img
Україна є важливою промислово розвиненою країною

№1 в Європі за виробництвом аміаку

№2 та №4 місце у світовій газопроводній системі в Європі

№3 за розміром у Європі та №8 у світі за встановленою потужністю атомних електростанцій

№3 місце в Європі і №11 місце у світі за довжиною залізничної мережі (21 700 км)

№4 у світі за виробництвом ракетних комплексів

№4 у світі за експортом глини

№4 у світі за експортом титану

№10 у світі за виробництвом сталі

№4 у світі за загальною вартістю природних ресурсів!

№1 в Європі за розвіданими запасами уранової руди

№2 за запасами залізної руди в Європі (№10 у світі)

№2 у світі за вивченими запасами марганцевих руд

№2 в Європі за запасами залізною руди

№2 в Європі за запасами ртутної руди

№3 в Європі (№13 у світі) за запасами сланцевого газу

№2 в Європі (№10 у світі) за запасами титанової руди

№7 у світі за запасами вугілля

img
img

розробки

1 Літак "Мрія" - гордість України!

Це найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак, 84 метри в довжину, масою в 285 000 кг, створений київським КБ імені Антонова.
“Мрія” занесена у Книгу Рекордів Гіннесса з 240ма рекордами, серед яких:
*рекорди з перевезення максимального комерційного вантажу в 247 т;
*абсолютний рекорд вантажопідйомності — 253,8 т;
*перевезення найважчого в історії авіації моновантажу — 187,6 т — з Франкфурта (Німеччина) до Єревана (Вірменія) та інші.

1 Літак "Мрія" - гордість України!

image

2 Рентген

Українець Іван Пулюй за 14 років до німця Вільгельма Рентгена сконструював трубку, яка згодом стала прообразом сучасних рентгенівських апаратів. Він набагато глибше, ніж Рентген, проаналізував природу і механізми виникнення променів, а також на прикладах продемонстрував їх суть. Саме Іван Пулюй першим у світі зробив рентгенівський знімок людського скелета.

2 Рентген

image

3 Ракетний двигун і перший супутник Землі

Сергій Корольов є конструктором радянської ракетно-космічної техніки і засновником космонавтики. У 1931 році він разом з колегою Фрідріхом Цандером домоглися створення громадської організації з вивчення реактивного руху, яка згодом стала державною науково-конструкторською лабораторією з розробки ракетних літальних апаратів. У 1957 році Корольов запустив на навколоземну орбіту перший в історії штучний супутник Землі.

Саме їхня ракета “Восток-1” вперше у світі підняла людину в космос. 

 

3 Ракетний двигун і перший супутник Землі

image

4 Гелікоптер

Винахідником гелікоптеру є київський авіаконструктор, який емігрував до США, Ігор Сікорський. У 1931 році він запатентував проект машини з двома пропелерами – горизонтальним на даху і вертикальним на хвості. У вересні 1939-го почалися випробовування гелікоптера VS-300 спочатку на прив’язі, а 13 травня 1940-го конструктор вперше підняв свою машину у вільний політ. Їхній успіх сприяв отриманню першого замовлення від американської армії. Поступово скромна фірма Сікорського перетворилася на потужний концерн, який щороку випускає сотні гвинтокрилів цивільного й військового призначення. Понад півстоліття всі президенти США користуються послугами гелікоптерів Сікорського.

4 Гелікоптер

image

5 Вміння комп'ютера розпізнавати обличчя.

Киянину Єгору Анчішкіну було 26 років, коли він зацікавився проблемою розпізнання відео та фотоінформації. Разом з колегами він створив фірму, яка поставила собі за мету навчити комп’ютер впізнавати людські обличчя. Наприклад, розробка українських програмістів могла б швидко знайти горезвісного “караванського стрільця”. Але фантастична технологія вже не належить Україні. Інтернет-гігант Google викупив усіх, хто розробляв перспективну технологію.

5 Вміння комп'ютера розпізнавати обличчя.

image

6 Безкровний аналіз крові

Харківський вчений Анатолій Малихін придумав, як зробити аналіз крові безкровним. Він створив прилад, п’ять датчиків якого прикріплюються на певні ділянки тіла людини, після чого на екран комп’ютера виводиться 131 показник здоров’я. Прилад активно використовується медиками в Китаї, Саудівській Аравії, Німеччини, Єгипті та Мексиці.

6 Безкровний аналіз крові

image

7 Зварювання живих тканин

Ідея зварювання живих тканин з’явилася серед вчених інституту електрозварювання ім. Євгена Патона. Ще в 1993 році під керівництвом Бориса Патона – сина винахідника різних методів електрозварювання, були проведені експерименти, які довели можливість отримання зварного з’єднання різних м’яких тканин тварин способом біполярної коагуляції. Пізніше почалися експерименти зі зварювання тканин видалених органів людини. 

7 Зварювання живих тканин

image

8 Опріснення морської води

Технологію опріснення морської води для пиття розробив професор Одеської державної академії холоду Леонард Смирнов. Заморожена особливим чином морська вода перетворюється в кристали, з поверхні яких можна видалити солі, шкідливі речовини, а також важкі ізотопи водню, які негативно впливають на гени і нервову систему людини.

8 Опріснення морської води

image

пам'ятки ЮНЕСКО

Херсонес Таврійський – античне місто-держава в Криму

img

Софійський собор у Києві, збудований на початку 11 століття

img

Резиденція митрополитів Буковини – неймовірної краси комплекс 19 століття, нині тут Чернівецький національний університет

img

факти

1 Дух Різдва

Українська народна пісня “Щедрик” стала символом Різдва на всій планеті. 

Композитор Микола Леонтович удосконалював цей твір усе своє життя. І подарував щедрівці вічність. Уже понад століття її переспівують українські і закордонні виконавці, вона звучить у рок-обробках, акапельно. І весь світ знає – Carol of the bells – це український “Щедрик”.

1 Дух Різдва

image

2 Поштовий індекс

У 1932 році в Харкові була створена унікальна система маркування листів. Спочатку в ній використовувалися цифри від 1 до 10, а пізніше формат змінився на число-буква-число. З початком Другої світової війни цю систему індексації скасували, однак пізніше продовжили використовувати в багатьох країнах світу.

2 Поштовий індекс

image

3 Унікальний конституційний акт

Одна з перших Конституцій світу була написана українцем Пилипом Орликом. 

5 квітня 1710 р. – дата видачі «Конституції прав та свобод війська Запорізького». Вона складалась з 16 пунктів та була написана на латині. До прикладу, у США Конституцію прийняли у 1787 р., у Франції та Речі Посполитій – лише у 1791 р. 

3 Унікальний конституційний акт

image

4 Найбільша площа Європи

Площа Свободи у Харкові – найбільша в Європі. Її довжина досягає 750 м, а ширина – 125 м. У 2008 році на площі відбувся благодійний концерт гурту Queen із солістом Полом Роджерсом, який став рекордним для гурту за кількістю глядачів за всю історію його існування. За даними прес-служби колективу, на площі зібралося понад 300 тисяч людей.

4 Найбільша площа Європи

image

5 Найглибша станція метро у світі

Найглибша станція метро у світі знаходиться у Києві. “Арсенальна” проходить на глибині в 105 метрів під землею. Цю станцію метро, біля будівлі парламенту, побудували однією з найперших у 1960 році.

5 Найглибша станція метро у світі

image

6 Найвища монументальна скульптура Європи

Найвища монументальна скульптура Європи – це Батьківщина-мати у Києві. Її висота із постаментом – 102 метри. В руці Батьківщина тримає 16-метровий меч. Площа щита – майже 100 квадратних метрів. Від Революції Гідності у День пам’яті та примирення на голову монументу надівають вінок із маків – символ пам’яті та скорботи.

6 Найвища монументальна скульптура Європи

image

Global Effort to help Ukraine Deal With Military Invasion